Перейти до основного вмісту

«У моїй смерті прошу винити Російську Федерацію» - останній запис в її Фейсбуці. Вчора у Славіної був обшук в рамках вигаданого кримінальної справи.

 

Журналістка Ірина Славіна підпалила себе біля будівлі МВС в Нижньому Новгороді. На жаль, вона не вижила.

Автор
 
newssky.com.ua
casbt1osint.blogspot.com
3 хв

Головний редактор нижегородського видання Koza.Press Ірина Славіна в п'ятницю підпалила себе біля будівлі УВС по Нижегородській області в Нижньому Новгороді.

Про це пише Радіо Свобода.

Як повідомляє Baza і обласний штаб Навального, вона померла на місці.

Журналістка Ірина Славіна підпалила себе біля будівлі МВС в Нижньому Новгороді. На жаль, вона не вижила.

«У моїй смерті прошу винити Російську Федерацію» - останній запис в її Фейсбуці. Вчора у Славіної був обшук в рамках вигаданого кримінальної справи. pic.twitter.com/FUlx5ZlNSF

— Штаб Навального в Нижнем Новгороде (@teamnavalny_nn)

Раніше в п'ятницю Славіна написала в фейсбуці: «У моїй смерті прошу винити Російську Федерацію».

У МВС підтвердили факт самоспалення жінки у будівлі, Слідчий комітет також підтвердив, що загибла - Ірина Славіна, і почав дослідчу перевірку.

У четвер у Славіної пройшов обшук по кримінальній справі, порушеній проти підприємця Михайла Іоселевіча. Його звинувачують в здійсненні на території Росії діяльності небажаної організації - в зв'язку з тим, що в належному йому приміщенні, за версією слідства, влаштовували лекції активісти руху «Відкрита Росія» (представники цього руху стверджують, що вони не мають відношення до однойменних британським структурам, включеним в Росії в список небажаних). У Славковій в ході обшуку вилучили електронні пристрої, особисті речі, документи, блокноти із записами і так далі. «Забрали, що знайшли - все флешки, мій ноутбук, ноутбук дочки, комп'ютер, телефони - не тільки мій, а й чоловіка, - купу блокнотів, на яких я Черкай під час прес-конференцій. Я залишилася без засобів виробництва », - написала напередодні Славіна.

Влітку 2019 року Славіна вже визнавали винною в участі в діяльності небажаної організації за репости власних новин про ці лекціях. Тоді суд оштрафував її по адміністративній статті на 5 тисяч рублів.

У Нижньому Новгороді люди збираються до місця загибелі журналістки Ірини Славковій щоб вшанувати пам'ять і покласти цвети.Не витримавши ментовського свавілля вона підпалила себе біля будівлі МВС написавши на своїй сторінці в Facebook: «У моїй смерті прошу винити Російську Федерацію».

У 2017 році невідомі кілька разів різали ножем колеса її автомобіля - зокрема, після її повернення з Великобританії, де вона брала участь в семінарі для журналістів. Роком раніше біля її будинку і офісу, де працював чоловік Славіної, невідомі розкидали образливі листівки, в яких журналістка була названа «худобою» за її пост про російську участь в сирійській війні. У цьому пості, написаному в якості реакції на катастрофу летів до Сирії російського літака Ту-154, Славіна писала, що «сумує, але не може забути трупи дітей Сирії, куди летіли потанцювати російські артисти».

У березні 2019 року суд в Нижньому Новгороді оштрафував Ірину Славіна на 20 тисяч рублів, визнавши її винною в організації неузгодженого ходи пам'яті Бориса Нємцова. 24 лютого Славіна пройшла по Великій Покровської вулиці в центрі міста з портретом політика. Разом з нею йшли ще кілька десятків людей, які потім поклали на Театральній площі міста квіти в пам'ять про Нємцова.

У жовтні 2019 року Ірину Славіна оштрафували вже на 70 тисяч рублів за «неповагу до влади і суспільству» після того, як вона в своєму фейсбуці жартома запропонувала перейменувати місто Шахунья, помінявши кілька букв в його назві місцями. Тоді Славіна обурила установка в Шахунья меморіальної дошки пам'яті Сталіна до 140-річчя від дня його народження.

«Моє ЗМІ складається з однієї людини - це я. Мені доводиться і писати новини, і бути оператором, і відповідачем в судах, і надавати податкову звітність, заповнювати стрічку. Тобто у всьому я одна. Крім того, поїздка в Шахунья коштує грошей, а бюджет мого ЗМІ дуже скромний, і я ще раз повторюся: воно живе на пожертви. Я просто не можу собі дозволити цю поїздку. Мене надихає, що тут же в мою підтримку включилися два юриста, абсолютно безкоштовно допомагають мені, один від "Агори", а інший від "Апології протесту". Це велика честь для мене, що мені допомагають такі люди. І я впевнена, що з моєю справою вони рано чи пізно дійдуть до ЄСПЛ », - розповідала Славіна після цього випадку в інтерв'ю Радіо Свобода.

Нарешті, в червні 2020 року Ірину Славіна звинуватили в розповсюдженні «фейковий новин». Це сталося після того, як її видання повідомило, що один з керівників Кстовському академії самбо контактував з десятками людей, в тому числі з відвідувачами школи, знаючи, що він заражений коронавірусів. Цього разу суд оштрафував Славіна на 65 тисяч рублів.

«Поки мені хочеться просто померти. Тому що ч.9 ст. 13.15 КоАП РФ, вмененная мені, написана, щоб вбивати журналістів і ЗМІ. Фінансово. Але душевний біль від несправедливості так сильна, що тяжко вже і фізично », - написала тоді Славіна в фейсбуці.

Коментарі

Популярні публікації